o Nas

Biuro nieruchomości MDOM prowadzone jest przez Pośrednika w Obrocie Nieruchomościami Ewę Pietnicką, pracującą w zawodzie od 1994 roku, posiadającą licencję zawodową nr 510 nadaną przez UMiRM.

rodzaj transakcji
miasto
ulica
cena od PLN do PLN
powierzchnia od m2   do m2
ilość pokoi     
nr oferty

Dziś jest...


Kurs walut:

Kursy walut
Money.pl - Serwis Finansowy nr 1
NBP 2020-02-27
USD 3,9413 -0,40%
EUR 4,3100 +0,02%
CHF 4,0548 -0,17%
GBP 5,0855 -0,76%
Wspierane przez Money.pl

Przydatne linki:

Kalkulator opłat

Sprawdź księgę wieczystą

Plan miasta

Gdzie szukać taniego mieszkania do wynajęcia ?

Największe zainteresowanie mieszkaniami do kupienia obserwujemy w dzielnicach stale cieszących się powodzeniem jak Pogodno, Pogodno II, Warszewo, "nowe śródmieście" a więc rejon Odzieżowej, Unisławy, Wyzwolenia, Wąskiej czy Rayskiego. Do szybkich transakcji doszło ostatnio na Pomorzanach ( mieszkanie 38mkw , IV piętro, blok 4p bez windy, sprzedano za 135.000zł ) oraz w Śródmieściu (gdzie w alei Wyzwolenia 45 metrowe mieszkanie na parterze bloku z tzw. "starszej cegły" sprzedano za 140.000zł). Przedmiotem zainteresowania kupujących były ostatnio osiedla : Zawadzkiego, Pomorzany, Gumieńce, Książąt Pomorskich, Niebuszewo.

Niewątpliwie stan na dzisiaj, to jest na początek roku 2013 jest taki, że najtaniej kupimy mieszkanie: jeśli na Prawobrzeżu to na osiedlu Kasztanowym, w Płoni, na Słonecznym, jeśli po lewej stronie Odry, to na Pomorzanach, Komuny Paryskiej, Zawadzkiego, Niebuszewie (rozumianym jako stare Niebuszewo -czyli stare budownictwo poniemieckie). Jeszcze mniej zapłacimy kupując mieszkanie w starej kamienicy na Skolwinie, Stołczynie, Golęcinie.

Mieszkania do wynajęcia...
cieszą się nagłym powodzeniem po kilku latach względnie małego ruchu w tym segmencie rynku nieruchomości. Co jest tego przyczyną? Odpowiedź tkwi w polityce banków. Kolejno wprowadzane rekomendacje ograniczające dostępność kredytów zastopowały rynek kupna-sprzedaży nieruchomości w Polsce. "Przed kryzysem" najemca rozumował logicznie- "nie będę płacił za wynajem 800zł, skoro tyle wynosi rata kredytu i mogę mieć własne mieszkanie". Obecnie rata na poziomie 800zł przy kredycie na zakup mieszkania to utopia.

Najemca potrzebny...
Właściciele mieszkań najchętniej wynajmują mieszkanie pracującej parze. Bardzo niechętnie wynajmują swoje mieszkania rodzinie z dzieckiem.

Studenci nie są bez szans gdy chodzi o wynajęcie mieszkania. Niemniej jednak mamy tu do czynienia ze zjawiskiem selekcji - studenci z pierwszego roku są mile widziani, pary studenckie także. Mniej poszukiwanymi najemcami są grupy studentów 3 lub 4 roku tej samej płci.

Domy są w zasadzie wynajmowane przez firmy na działalność gospodarczą, gdyż mało kogo dzisiaj stać na wynajem domu dla celów zamieszkania w nim rodziny.